Komentarze są wyłączone dla tego posta

Z perspektywy ogrodnika

Dla zewnętrznego obserwatora proces wiosennej metamorfozy wydaje się być wolny od wysiłku i niemal błyskawiczny. Po prostu z ziaren ukrytych w ziemi kiełkują rośliny, wyrastają pąki, które potem zamieniają się w kwiaty, owoce dojrzewają na słońcu…  A niedawno była jeszcze szara grządka – teraz cieszy oczy soczystą zielenią. To, co na zewnątrz wygląda na oczywistą, choć spektakularną, przemianę nasion, zielone ogrody, z perspektywy ogrodnika są efektem długotrwałego, organicznego procesu rozwoju. Ogrodnik wkłada w ten proces przemiany ogromny wysiłek i swoją praktyczną wiedzę i wyposażony w dużą dozę cierpliwości i doświadczenia. Efekty jego zaangażowania w realizację projektów jakim są ogrody, można dostrzec gołym okiem tuż po ciemnej i mroźnej ZIMIE.
Wyobraź sobie, że jesteś partnerem skupiającym się na zarządzaniu projektami o perspektywie ogrodnika. Już wiesz, że zmiany w organizacji to długotrwały i organiczny proces, który musi być odpowiednio zarządzany, aby przynieść zamierzone efekty. I podobnie jak proces przemiany nasion w bujne ogrody, większość zmian w organizacji wymaga pracy i wysiłku w wielu jej obszarach:
przygotowania odpowiedniego podłoża,
pielęgnowania,
nawożenia,
interwencji sekatora (czasami),
przesadzenia w inne miejsce.
Kompetencja facylitacji i narzędzia facylitatora do efektywnego prowadzenia spotkań, w szczególności warsztatów zespołów, to podstawa do skutecznego zarządzania zmianami organizacyjnymi.
My wiemy z naszej praktyki facylitatora, jak wiedza i umiejętności facylitacji wpływają na pielęgnację biznesowych „ogrodów” ! 
Aby uzyskać więcej informacji o facylitacji zerknij na nasze 320 stron 🙂
FACYLITACJA – WIEDZA, UMIEJĘTNOŚCI, SZTUKA CZY MAGIA?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.