Komentarze są wyłączone dla tego posta

Wiedza, umiejętności, sztuka czy magia?!

W rzeczywistości w której obecnie żyjemy coraz częściej mamy do czynienia z sytuacjami, w których nie do końca potrafimy określić problem. Obecne zawirowania związane z pojawieniem się koronowirusa w mieście Wuhan i jego rozprzestrzenianiem się poza Chiny jest przykładem tego typu problemu czyli tzw. #Niepewności.
Czytamy i słyszymy różne wypowiedzi na ten temat. Zaczynając od katastroficznych przepowiedni o zagrażającej nam epidemii światowej, a kończąc na bagatelizujących problem lekarzach, twierdzących że epidemia grypy w Polsce to większy problem niż wirus z Wuhan. Niektórzy nawet całą sytuacje interpretują jako problem z małą ilością oddziałów zakaźnych w Polsce, bo wiele lat temu podjęto decyzje o ich likwidacji. Prawdopodobnie już tych oddziałów nie potrzebujemy, skoro wszystkie choroby zakaźne mamy pod kontrolą. Więc co tak naprawdę jest problemem?
W naszym podręczniku #facylitacji według metodyki #ProcessIceberg czytamy:
„ … zanim zaczniemy poszukiwać rozwiązań, musimy najpierw rozpoznać problem i zadecydować jakie jest właściwe pytanie, które należy zadać!
I tak często rozpoczynając sesję facylitacji widzimy, że coś się rozłazi, ludzie są poirytowani, ciągle pojawiają się nowe wątki. O co chodzi? Jak poradzić sobie z grupą? Zajrzyj do naszej książki i znajdziesz wiele ciekawych odpowiedzi, a także sugestii jak pomóc grupie jako #facylitator.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.