Komentarze są wyłączone dla tego posta

Warszawskie Preludium do Międzynarodowego Tygodnia Facylitacji 8-11.10.2018

Żyjemy w czasach spotkań! Spotykamy się, by analizować postępy i wyniki prac, by omówić kolejne kroki w projekcie, by rozwiązać problem, by wypracować nowe rozwiązanie. Niestety często słyszymy, że spotkania te są mało produktywne. Trwają za długo, nie do końca wiadomo co jest ich celem i często nie wychodzimy z nich z konkretnymi wnioskami.

Nasz czas jest cenny, dlatego efektywne prowadzenie warsztatów i spotkań jest bardzo potrzebne. W korporacjach, mniejszych firmach czy NGO coraz częściej mówi się, że do tego, by spotkanie było bardziej skuteczne potrzebna jest neutralna osoba, która zadba o odpowiedni jego przebieg. Kimś takim jest facylitator (facylitatorka). Jest to osoba, która:
• wspiera w sprecyzowaniu celu spotkania,
• ułatwia komunikację między członkami grupy,
• moderuje dyskusję,
• stwarza warunki, w których w pełni mogą się ujawnić możliwości każdego członka grupy oraz
• skoncentruje energię uczestników na wspólnym celu.

W tygodniu poprzedzającym Międzynarodowy Tydzień Facylitacji zapraszamy na Warszawskie Preludium – serię warsztatów, podczas których doświadczysz czterech różnych metod facylitowania spotkań.

W ramach Preludium Centrum Facylitacji prowadzić będzie warsztat we wtorek 9 października godz 18:00.

„Zasada Pareto w facylitacji, czyli praktyka metodyki Process Iceberg®”
W czasie naszego warsztatu przeprowadzimy krótką sesję, uwypuklając olbrzymie możliwości kryjące się w odpowiednim sformułowaniu i rozpoznaniu problemu, nad którym ma pracować grupa. Będziemy wykorzystywać szereg narzędzi i technik opisanych w książce T.Mann, J.Marszewska „Facylitacja – wiedza, umiejętności, sztuka czy magia”. W drugiej części warsztatów w formule retrospekcji podzielimy się swoimi doświadczeniami z facylitacji z wykorzystaniem metodyki Process Iceberg®. Dla ‘szczególnych ‘ uczestników naszego warsztatu – przewidziane są nagrody!

Zapraszamy do udziału, więcej informacji na Fb, rejestracja na Evenea.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.