TY DECYDUJESZ – SUKCES CZY ZAGROŻENIE

Nie każda zmiana oznacza natychmiastowy sukces lub rozwój. Natomiast rozwój każdego z nas i każdej firmy wymaga zmian. Dlatego konieczność zmian warto po prostu akceptować, stale ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności w różnych sytuacjach zmiany, szukając szans na rozwój i nie traktować zmiany jako zagrożenie.

 

 

Jeśli chcesz być gotowy na zmiany i rozwijać swoje sprawności w tym obszarze zapraszamy do skorzystania z naszego narzędzia 

 

 


Zaangażowanie, czyli facylitacja w praktyce

Nie każda zmiana w organizacji zaczyna się od ludzi. Ale każda dotyczy ludzi. To ludzie zmianę planują i wdrażają. I to oni ostatecznie muszą się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Efektywne zarządzanie zmianą wymaga działań na każdym poziomie w organizacji. Od udziałowców i zarządu poprzez poziom kierowników liniowych, aż do indywidualnych pracowników. We wdrażaniu zmian, kluczowe znaczenie ma angażowanie wszystkich pracowników w proces zmiany. Osiągniemy to dbając o efektywność spotkań i warsztatów, podczas których wypracowywane są najlepsze rozwiązania i nowe koncepcje. I wtedy będziemy stosować facylitację.

Zmiany są często inicjowane przez jednostkę. Głównie przez członków najwyższego kierownictwa lub szefa działu. Jednak ich wdrażanie zawsze wymaga czegoś więcej niż mądrości, doświadczenia i wysiłku jednostki, więc projekty zmiany planują i wdrażają zespoły, łącząc w sobie różne rodzaje ekspertyzy. I tak źródłem osiągnięcia najlepszych wyników jest dbałość o rozwój efektywnych zespołów, a to uzyskamy dbając o wykorzystywanie facylitacji, a w szczególności kończąc każde spotkanie dobrym podsumowaniem z wykorzystaniem Przeglądu Process Iceberg (chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj do książki – Facylitacja – wiedza umiejętności sztuka czy magia? )

Podejście procesowe do zmian w organizacji i styl facylitacyjny zarządzania gwarantuje że wypracowywane rozwiązania nie tracą z widoku celów całej organizacji.