Podstawy zdalnej facylitacji

Najbliższy termin: 1-2.12.2021

“Wiele godzin spędzonych na spotkaniach jest po prostu przepalonych”, “Często rozmywa nam się cel”, “Zespół deweloperski stworzył X, project manager wyobrażał sobie Y, a biznes oczekiwał, że będzie Z i teraz każdy jest niezadowolony” – te i wiele innych zdań słyszymy od osób, które zapisują się na szkolenie z facylitacji. To osoby, dla których ważnymi wartościami jest czas, efektywność, jakościowa komunikacja i partycypacyjny charakter spotkań / współpracy.

Jeśli to również Twoje wartości, zapraszamy Cię do udziału w warsztatach, podczas których poznasz podstawowe założenia facylitacji wg metodyki Process Iceberg®. Facylitacji w środowisku wirtualnym, bo w takim większość z nas teraz odbywa spotkania, warsztaty  dot. analizy potrzeb czy sesje kreatywne. Dowiesz się m.in. czym jest czerwono-zielone myślenie, jakie są różnice pomiędzy facylitatorem a liderem zadania, poznasz różne techniki gromadzenia i analizy danych oraz narzędzia wspierające w procesie podejmowania decyzji. Program skoncentrowany jest na praktycznym doświadczaniu przeplatanym teorią.

Kiedy i jak?
Spotykamy się 1 i 2 grudnia 2021 r. w godzinach 9:00-16:00 (łącznie 14h). Całość spotkania odbywa się na platformie zoom, równolegle korzystamy z innych aplikacji i wirtualnych tablic, które nie wymagają odrębnego logowania.

Tydzień przed szkoleniem otrzymasz maila z linkiem oraz informacją jak dołączyć do spotkania. Otrzymasz również konkretne informacje na temat technicznego przygotowania się do udziału. W razie problemów zawsze możesz liczyć na naszą pomoc – także w trakcie trwania warsztatu.

Ramowy program szkolenia

  • Istota facylitacji w czerwono-zielonym myśleniu
  • Rola lidera zadania a rola facylitatora
  • Sposoby organizacji pracy grupy – Formaty
  • 4 zastosowania modelu Proces Iceberg®
  • Narzędzia procesowe facylitatora
  • Charakterystyka podstawowych etapów spotkania
  • Budowanie bazy dobrych praktyk w oparciu o przegląd procesu
  • Praktyka facylitacji z wykorzystaniem wybranych modeli, technik i narzędzi
  • Narzędzia i aplikacje użyteczne w zdalnej facylitacji

Inwestycja: 1790 zł netto / osoba (zw. z VAT)
Przy zgłoszeniu dwóch lub więcej osób – 1670 zł netto / osoba (zw. z VAT)

Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymuje imienne poświadczenie kompetencji. Na tej podstawie, może wziąć udział w module certyfikacyjnym, kończącym się uzyskaniem certyfikatu Praktyka Facylitacji. Dla absolwentów i absolwentek szkolenia przygotowana została specjalna data i cena – zobacz.

ZGŁOSZENIE NA SZKOLENIE – Jeśli zgłaszasz się samodzielnie, wypełnij poniższe pola swoimi danymi. Jeśli zgłaszasz uczestników jako osoba pośrednicząca, w pierwszych 4 polach podaj swoje dane / dane organizacji, a w polach uczestników podaj dane kolejnych osób, które wezmą udział w szkoleniu. Jeśli zgłaszasz więcej niż 4 osoby wpisz ich dane w polu ‘Dodatkowe informacje”.

podaj ile osób zgłaszasz na szkolenie
Podaj tu dodatkowe, ważne według Ciebie, informacje o uczestnikach, szczególnie, jeśli wypełniasz zgłoszenie w imieniu innych osób (uczestników)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.